• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/oykusilayazici
Okul Fotoğraflarım

Babacım

Levent YAZICI

Hakkında

1970 Mart 21 Cumartesi doğdu. 5,5 Yaşında okula başladı. Hopa 14 Mart ilkokulunda okudu. İlk okulda Sosyal faaliyet olarak Voleybol oynadı. Büyüklerin takımında" en son yedek" ve Masör olarak bir dönem oynamışlığı vardır. Hopa Atatürk Orta Okulunda da Voleybola Kaptan olarak devam etti. Bu arada bando takımında özellikle bayramlarda boru ve davul  çaldı. Ufak ufak fotoğraf çekmeye ve Kart-Postal toplamaya başladı "Öğretmen" adlı tiyatro oyununda Muhtar rölünü oynadı.

Murgul Endüstri  Meslek Lisesini 2. lik ile Kazanarak Elektrik bölümüne girdi. Birincisınıfın 2 yarısından sonra Antalya Endüstri meslek Lisesinde Okudu. Voleybol yerine atletizm'e başladı. Gülle, Çekiç ve Diskte 2 yıl üst üste başarılı oldu.   

Sokak çocuklarından bayan voleybol takımı oluşturup onları çalıştırmaya başladı. İngilizce kursuna  da giderek  en küçük ve en başarılı öğrenci olmuştur. Yine Aynı zamanlarda Antalya'nın ilk  bilgisayar  kursu olan "Kürümler Bil. Kursu" nu da en küçük ve en başarılı öğrenci olarak bitirdi.

İlk öğrencileri olan öğretmenlerine bilgisayar dersleri vermeye başladı. Öğreterek öğretmenlerden çok şey öğrendi. O Yıllarda Türkçe basılı bilgisayar kitapları olmadığından Antalya'da , zamanın "Üniversite Kitap Evi" ne babasının paralarını harcayarak İngilizce basılı bilgisayar kitapları alıp ve onları çevirerek bilgisayardaki ufkunu geliştirdi. C+, Pascal, Cobol, Assambly, Clipper, Dbase Gibi dillere merak salarak program yazmaya başladı. O dönemlerde kimlik kartı , kütüphane, beyaz eşya satış , otel müş. kayıdı gibi  programları yaparak boşuna uğraştı.

Akdeniz Üniversitesi Elektrik Bölümüne de girdi. İki yıl Kadar Bilgisayar derslerine girdi. Aile fotoğrafları çekmeye başladı. Bazı dergilerde bilimsel yazıları yayınlandı. Yine sekreterlik bölümünün voleybol antrenörü oldu. Takımı iyi bir derece aslada yetinmeyip, kendi de üniversite takımına girdi. Üniversitenin bayan voleybol takımını da yardımcı antrenör olarak çalıştırdı. Masatenisi yarışmasında başarısından ötürü bir eskrim sporcusuna masa tenisi dersleri vererek, karşılığında aynı arkadaşından eskrim dersi aldı. (Masa Tenisi maçlarında çiftlerde hiç yenilgi almamışlardır).

Bağlama aldı kendine ve bağlama öğrenmeye başladı kendi kendine. Bir aralar kendini notaya verdi ve nota öğrendi. Türkçe basılı kitaplar ve bağlama çalan arkadaşlarının yardımlarıyla. Bir müzik gurubunda kısa bir süre bağlama çaldı. Okul  bitene kadar birçok bilgisayar firmalarında çalıştı. Geceleride Tiyatro yaparak üçbeş kuruş kazandı. Taa ki Hopa çok programlı lise açılana kadar.

Hopa'ya dönerek memleketindeki lise talebelerine elektrik, teknik resim, bilgisayar, ingilizce gibi branşlarda ders verdi. Okulun Halk oyunları gurubunda bağlama çaldı. Ayrıca Orta okul öğrencilerinden oluşan bir koro kurdu. Aynı yıllarda öğretmenlerden oluşan bir topluluk daha kurarak belirli günlerde konserler verdi. Bağlama ve koltuk davul ile  birçok sivil konserde de müzik yaptı. Askere kadar yaklaşık 2 yıl oyalandı. Bu arada ücretsiz bağlama kursu açtı . Siyasi zorlamalar yüzünden ancak 4 ay sürdürebildi.

Askerde de  donanma için program yazarak iyi bir yere geldi. Üst ve alt farketmeden herkese bilgisayar, ingilizce konusunda yardımcı oldu. Voleybol takımı kuramasa da ufak tefek maçlar yaptı. Ama Bağlama çalmayı ve donanmanın her türlü sosyal faaliyetlerine binbaşının sayesinde  katılmayı unutmadı. "Binbaşısının küçük çocuğu onu çok sevdi ". Elindeki Zenit 122 Fot. makinesiyle çekmediği asker ve subay kalmamıştır. Kar amacı gütmeden tüm Asker fotoğraflarını çekti. Hatta askerde iken Mimar Sinan Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümünü özel yetenek sınavını kazandı. Fakat askerlik bitmemiştir. Okula gitmedi.

Memlekete gelir gelmez "Levent Bilgisayar"ı kurdu. 1996 . Bilgisayar programcılığını istemese de bırakmak zorunda kaldı. Hopa Bilgisayar firmasını kaldırabilecek kadar gelişmemiştir. Bu yüzden sağlık meslek lisesinde bilgisayar derslerine girdi. Bir dönem Arhavi Halk Eğitim Merkezinde Öğretmen açığını kapatmak için bilgisayar dersi verdi. Yine Arhavi'de Özel bir firmanın açtığı kursta öğretmen yetişene kadar ders verdi. Fotoğrafçılık konusunda kendini geliştirmeye çalışsada, digital çağına ayak uydurup, digital fotoğrafçılık ile ilgili teknik bilgilerle donanıp, 1998 yılında ''Levent Bilgisayar''ı kapatıp "Yazıcılar Bilgisayar"ı kurdu.

Birde "Online İnternet Kafe" ile Artvinin ilk internet kafesini kurdu. İlk batan İnternet kafe olarak ta anılır. Ticari kabiliyetinin zayıflığı yüzünden  para kazanamasa da bilgisayar konusunda çok insan yetiştirmiştir. Bazı fotoğraf sanatçıları ile tanışarak kendini geliştirmek için fotoğraf çekmeye devam ediyor. İnternet Üzerinde bir kaç sergi açtı. . 2006 yılında Üniversite sınavını kazandı. Sakarya Üniversitesinin Bilgi Yönetimi Bölümüne girecekken maddi sebeplerden okula kayıt yaptırmadı.

Bir dönem İngilizce yeminli tercümanlık yaptı.
Hopa sağlık meslek lisesinin bayan voleybol takımını 6 yıl çalıştırdı.
Hopa belediyesinde ve Hopa Halk Eğitim Merkezi'nde açılan kurslarda nota ve bağlama dersleri verdi.
Çeşitli halk müziği korolarını yönetti, bazılarında enstruman çaldı.

Anadolu Üniversitesi İkinci Üniversite olarak Fotğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü Bitirdi. ardından Medya İletişim Bölümünü bitirdi.