• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/oykusilayazici
Okul Fotoğraflarım

DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK

DİJİTAL FOTOĞRAFÇILIK
 
   Hopa Halk Eğitim Merkezinin Açmış Olduğu En Eğlenceli Kurslarından biri de “Dijital Fotoğrafçılıktır.” Dört yıldan beri Usta Öğreticiliğini Levent YAZICI ‘nın Yaptığı Kursta hafta içi mesai saatlerinden sonra kuramsal (Teorik) Dersler, Pazar günleri de uygulamalı olarak dersler işlenmektedir.
 
   Teknik bilgileri öğrendikten hemen sonra dış mekânlarda da geziler düzenlenerek, öğrencilerin uygulama yapabileceği ortamlara götürülüp fotoğraf sanatının ince ayrıntıları öğretilir.
 
   Fotoğraf Makinesinin Teknik Özelliklerinden Fotoğraf Tarihine, Kompozisyondan Muhabir Fotoğrafçılığına kadar birçok bilginin, eğlenceli bir ortamda uygulamalı olarak ders verilmektedir.
 
   Dijital fotoğrafçılık Gençlerin ilgisini çekse de, kursa katılan kitle içinde daha çok orta yaşın üstünde, meslek sahibi olmuş kişilerin olması da dikkat çekmektedir. Bu kişiler, Çektikleri fotoğrafı  Sosyal medya ortamlarında, fotoğrafı Sanatını öğrenerek daha bilinçli paylaşımlar yapmaya çalışırlar. Bir diğer kesim de meslekleri icabı Fotoğraf Sanatına daha çok ilgi duymaktadır.
 
   Hopa Halk Eğitim Merkezimizin Açmış olduğu Dijital fotoğrafçılık dersinde fotoğraf işlemeyi, sosyal medyada paylaşma yöntemlerini ve video oluşturmayı da görmektedirler. Hopa Halk Eğitim Merkezi Bu kursu Açarak sadece Fotoğraf Meraklısı yetiştirmiyor. Fotoğraf Sanatına hizmet veriyor. Ayrıca Hopa’yı köy köy, mahalle mahalle gezerek memleketimizin ciddi anlamda kaydını tutuyor.

   Birçok proje kapsamında, bu fotoğraf ve videolar kullanarak Hopa’nın tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Sosyal medyada da paylaşımlardan belli olacağı üzere, Arama motorlarında Hopa ile ilgili birçok  video ve fotoğraf arşivinde Hopa Halk Eğitim Merkezi olarak katkımız küçümsenemez.

   Dijital Fotoğrafçılık 288 Saat sürmektedir. Bu güne kadar yüzün üstünde öğrenci yetiştirmiştir. Halende yetiştirmeye devam etmektedir. Kurs Bittikten sonra bile eğitim gezileri, Hopa Halk eğitim Merkezi Kulübü Olarak devam etmektedir.

   İki Haftada bir Yurt İçi veya Yurt Dışı Eğitim gezileri düzenlenmekte, sosyal medyalardaki guruplarımızdan da gezi paylaşımları yapılmaktadır. Kursumuzda Herhangi bir ücret alınmamaktadır. Sadece fotoğraf makinesi  olması yeterlidir. Ayrıca Kurs sonunda başarılı olan öğrencilerin aldıkları sertifika, Fotoğraf ile ilgili  iş yapabilmeleri için başlangıç basamaklarından biridir.

Levent YAZICI