• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/oykusilayazici
Okul Fotoğraflarım

Yoldere Köyü

Yoldere Gezisinden Görüntüler.
   Hopa dan Artvine doğru yolaçıktığınız anda yolun sol tarafında bulunan derenin arkasında konuçlanmış,Çay bahçeleri ve ağaçlarla adeta cennetten bir köşe gibi bir köy. İnsanların Sıcakkanlı misafirperverliğini anlatmama gerekyok.zaten Hopanın Tamamı neredeyse aynı güzel insanlardan oluşuyor. 

   Yoldere Köyü Köprüsünden içeri girdiğinizde, kendinizi kent yaşamından soyutlanmış bir doğaya atıyorsunuz. Son zamanlarda kanser illeti gibi betonlaşmış evleri saymazsak, kolay kolay göremeyeceğiniz manzaralar bulunmakta. Eğer çay zamanına rastlamışsanız çayın telaşını orada görebilirsiniz. Alınterini,Yorgunluğu, Yorgunken bile gülebilen insanları görebilirsiniz.

    Hele yol ayrımındaki dereyi görmeyin, berrak suyun şiddedi ayrı bir güzel, birikinterinde durulaşmış kuytu köşeleri ayrı güzel .İstediğini seçin. Belirtmeden geçemeyeceğim. Bu dereye Hes yapmadan nasıl bırakmışlar diyeceksiniz. Ama Hopa suyu bol olupta "
Hes" çılgınlığına fırsat vermeyen ender yerlerden biridir.


   Yoldere Köyünün Yukarısınna doğru sağa,sola sapmadan giderseniz,Başoba ve başköye ,Sola saparsanız koyuncular,sağa saparsanız Kuledibi Mahallesine doğru gidebilirsiniz. Hangi yolu seçerseniz seçin Hepsi aynı güzellikte manzaralar görmek mümkün.
    Yoldereköyünden Hopaya doğru yöneldiğinizde Hopadan geldiğiniz yolun üzerinden diğer yakadaki dağda çay bahçeleri ve çay toplayan insanları görmek mümkün. Yolun meydana getirdiği çirkinliği yeşillik kapattığı için kent yaşamından farlı bir memleket göreceksiniz. Hopaya yanaştıkça üçbeş tane eski zamanlardan kalan tahta-taş karışımı ev görme şansınız olabilir.Yıkılmamışlarsa eğer. 


Yazı & Video Düzenleme: Öykü Sıla YAZICI
Fotoğraflar: © Yale