• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/oykusilayazici
Okul Fotoğraflarım

VOLEYBOL KURSU (BÜYÜKLER)

VOLEYBOL KURSU (BÜYÜKLER)
 
Yaklaşık 3 yıldır Hopa Halk Eğitim Merkezi Bünyesinde, Büyüklere yönelik Voleybol Kursları düzenlenmektedir. Şimdiye kadar 70 kursiyer eğitim gördü. Gençlerin ve büyüklerin oluşturduğu kurslar, Hopanın çeşitli kapalı Spor Salonlarında mesai saatleri dışında akşam saatlerinde gerçekleşmektedir.
 
   Voleybol Sporunu sevdirmek ve öğretmek amacını güderek açılmış bir kurstur. Bu kursta, Anne ve Babalara voleybol sporunun teknik bilgilerinin yanında Voleybolun önemi, fiziksel,ruhsal ve sosyal faydaları öğretilmektedir.

   Ayrıca Bu kurslar sayesinde ev hanımları dahil çalışan bireylerin, sosyal faaliyet yanında, yoğun iş yaşamının verdiği stresi atabildikleri gözlenmiştir. Kendi aralarında yeni dostluklar oluşmuş, farklı bir yaşam tarzı elde etmiş olduklarını dile getirmişlerdir.
   Voleybol Kursunda, Voleybol Sporu ile beraber takım ruhu, beraber çalışma, yardımlaşma vs. konusu deneyim kazandırmak amaçlı uygulamalar yapılmakta ayrıca  Sağlık ve beslenme konusunda da bilgi ve beceri sahibi olmak için bilgilendirme yapılmaktadır.
 
   Voleybol Kursunu Voleybol  Antrenörü Levent YAZICI vermektedir. Her öğrenci ısınma egzersizleriyle derse başlar. Teknik vuruşlar ile antrenman yapar. Ardından maç yaparak kursu bitir. Her kursun sonunda takımlar kendi aralarında maç yapmakta, tatlı bir rekabet ortamında güzel zaman geçirmektedirler.
 
İş ortamının Yoğun ve Stresli ortamından uzaklaşmak , spor yapmak, eğlenceli zaman geçirmek isteyen insanlarımız için Hopa Halk Eğitim Merkezimizin açmış olduğu diğer kurslar gibi, en güzel kurslardan biridir.

   Voleybol bilen veya bilmeyen diye ayrım yapmadan, katılabileceğiniz bir kurstur. Herhangi bir ücret yoktur. Başarılı olan öğrencilerimiz sertifika almaktadır.

Levent YAZICI